Woda – Brwinów – Podkowa cd.

Trzy informacje na temat  współpracy z Brwinowem w/s wody.

Wyrok  z czerwca br. dotyczący „sporu o wodę” jest prawomocny. Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński nie złożył apelacji. Przypomnę, że Sąd w uzasadnieniu uznał wszystkie argumenty Podkowy Leśnej i podważył cały wywód gminy Brwinów – tym samym uznając, że gmina Podkowa Leśna działała zgodnie z prawem oraz była wykorzystywana przez gminę Brwinów ponad zwykłą miarę. Więcej na stronie http://arturtusinski-podkowa.pl/uzasadnienie-wyroku-ws-przesylu-wody-do-brwinowa/

30 listopada przestała obowiązywać umowa na przesył (dostarczanie) wody pomiędzy Podkową Leśną a Brwinowem. W związku z tym, zgodnie ze swoją wcześniejszą deklaracją zaproponowałem Brwinowowi oraz Milanówkowi możliwość porozumienia w zakresie wzajemnego korzystania z sieci w sytuacjach awaryjnych, określając podkowiańskie możliwości zgodnie z pozwoleniem wodno-prawnym pozwalającym nam na krótki okres czasu dostarczyć do 400 m³ wody na dobę do dowolnej gminy. Przewodniczący Rady Gminy Brwinów odpisał parafrazując „że nic nie może” (czym jestem zdziwiony, nie wiem, czy moje pismo zostało przekazane członkom Rady Miejskiej), na odpowiedź Burmistrza Kosińskiego czekam, natomiast Burmistrz Milanówka wyraził wolę współpracy zarówno w zakresie wystąpienia awarii, a także nad pracami koncepcyjnymi nad wspólnym ujęciem wody – w przyszłości.

W związku z zakończeniem umowy, również należało określić bilans wody i wartość końcowego rozliczenia na dzień 30 listopada – gmina Brwinów winna jest Podkowie Leśnej blisko 1000 m³ wody, co zostanie rozliczone zgodnie z umową.

Tymczasem wszystkim życzę dobrego ciśnienia w kranach – na każdym piętrze.

 

Dodaj komentarz