Dofinansowanie na pumptrack w Podkowie Leśnej

I jak tu się nie cieszyć? Otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę toru rowerowego typu pumptrack w wysokości 104.866 zł, co daje 64% wartości projektu. Tym razem projekt złożliśmy w LGD „Zielone Sąsiedztwo”.

Nazwa pumptrack pochodzi od „pompowania”, czyli techniki jazdy na rowerze góra-dół bez pedałowania. Na przystosowanym do tego torze można nabierać prędkości, pokonując kolejne muldy i wyprofilowane zakręty. Pumptrack w zależności od powierzchni z jakiej jest wykonany może też służyć rolkarzom i dzieciom (młodzieży) na hulajnogach. Jestem przekonany, że nowoczesny tor do pumptracku będzie znakomitym urozmaiceniem sportowej oferty w Podkowie Leśnej oraz zachęci mieszkańców do próbowania nowych aktywności.

Jak zwykle przed tego typu inwestycjami mam obawy przed działaniami osób, które są przeciwnikami z założenia i pszą skargi, pisma chcąc oprotestować zadanie, bądź kontestują dla zasady jak np. wybudowanie boiska do gry w bule, albo młodzieżową strefę aktywności, która wkrótce ma powstać. Pewnie nie inaczej będzie i w tym przypadku.

fot. Zdjęcie jest poglądowe. Źródło: google.pl/search?q=pumptrack+wiśniowski

Dodaj komentarz