Przebudujemy Główną

Rozstrzygnęliśmy przetarg na przebudowę ulicy Głównej od ul. Lotniczej do ul. Błońskiej. Zostanie wymieniona nawierzchnia oraz wybudowane po obu stronach ulicy chodniki, zatoka autobusowa i parkingowa.  Na skrzyżowaniu z ulicą Miejską, przy przedszkolu będzie wyniesione skrzyżowanie, tak aby podnieść znacznie poziom bezpieczeństwa w tym rejonie. Prace powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

fot. ul. Główna – dzisiejsza perspektywa bez chodnika

Koszt budowy ulicy Głównej to 1.100.000zł. To był czwarty przetarg na tę ulicę. Dotychczasowe zostały unieważnione ze względu na zbyt wysoką cenę.

Równolegle ogłosiliśmy przetarg na przebudowę ulic Cichej i Storczyków. Po wielu miesiącach zmagań z uzgodnieniem tych ulic w starostwie powiatowym w końcu udało się przeforsować przyjętą przez urząd linię projektową uwzględniającą podejście do uwarunkowań jakie narzuca zabytkowy charakter Podkowy Leśnej. Na obu tych ulicach mieszkańcy od lat albo topią się w błocie, albo wdychają totalny kurz wapienny, którym ich uraczono parę lat temu. Przez wiele lat pisali pisma, petycje z prośbą o remont. Więcej o perypetiach z uzgodnieniami ulic w artykułach starostwo-mowi-NIE dla-naszych-projektow-drogowych  oraz drogi-drogi-swiatelko-tunelu/  

fot. ul. Cicha

fot. ul. Storczyków

 

 

Dodaj komentarz